Home

Mužské jméno slovensky

Kategorie:Mužská jména slovanského původu - Wikipedi

Články v kategorii Mužská jména slovanského původu Zobrazuje se 121 stránek z celkového počtu 121 stránek v této kategorii Jména novější nebo ta, která nemají svého svatého však mohou být v kalendáři v jiném dni. Jestliže chceme někomu popřát k svátku, musíme si správné datum nejprve ověřit. Krstné meno, krstných mien Křestní jméno se slovensky řekne krstné meno Můžete zkusit prohledat i tyto nabízené alternativy ke křížovkářskému výrazu slovenské domácké mužské jméno: německé domácké mužské jméno, slovenské domácké mužské jméno, ruské domácké mužské jméno, německé mužské jméno, severské mužské jméno, mužské jméno (27. 8.), ruské mužské jméno

Ondřej je mužské křestní jméno, počeštěná varianta křestního jména Andreas (může být i příjmením).Pochází z řeckého andreas, což znamená mužný, statný či odvážný.V Česku má Ondřej svátek 30. listopadu.Ženská obdoba tohoto jména je Ondřejka i Andrea.Ruská a slovenská varianta je Andre slovensky alois. Nacházíte se ve vyhledávání křížovkářského slovníku, který právě zobrazuje veškeré shody, které nalezl pro hledaný výraz slovensky alois. Pokud zde nevidíte žádnou odpověď, kterou hledáte, zkuste nejdříve překontrolovat, zda jste zadali správně hledanou frázi. mužské jméno 21. 6. na 5. slovensky třsky. Právě si zobrazuješ nalezené výsledky hledaného výrazu slovensky třsky.Pokud k tomuto spojení nevidíš správný výsledek a znáš ho, pomoz nám obohatit tento slovník a vlož jeho definici díky jednoduchému formuláři. Snažíme se postupně vlastními silami také rozšiřovat slovník, kdyby však každý návštěvník vložil pouhých několik výrazů.

Můžete zkusit prohledat i tyto nabízené alternativy ke křížovkářskému výrazu alan: mužské jméno 14.8., mužské jméno 14. 8., slovensky alan, keltské mužské jméno, jméno matematika turinga, amer. herec a film. režisér gary alan ???, jméno hudebníka vitouše. Rozšířená shoda. V rozšířené shodě dochází k prohledávání pro každé slovo z hledaného dotazu. alois slovensky. Na této straně najdete výsledky pro hledaný dotaz alois slovensky. Maximální počet výsledků je omezen na pouze několik nejlepších shod. Pokud tu nejsou výsledky pro alois slovensky, vyzkoušejte nabízené alternativy a nebo štěstí s jinak položeným dotazem. Prohledat alternativy alois slovensky: alois český. severské mužské jméno. Nacházíte se ve vyhledávání křížovkářského slovníku, který právě zobrazuje veškeré shody, které nalezl pro hledaný výraz severské mužské jméno. Pokud zde nevidíte žádnou odpověď, kterou hledáte, zkuste nejdříve překontrolovat, zda jste zadali správně hledanou frázi. Všechny. íver. tříska (sloven.) na 4 písmena. trieska. slovensky tříska na 7 písmen. iver. cizí mužské jméno na 4 písmena. louč. tříska na 4 písmena. tříska

Ivo je mužské křestní jméno, pravděpodobně starogermánského nebo keltského původu. Význam je odvozován ze staroněmeckého slova Iwa znamenajícího: Tis, tisový luk, lučištník.Ve slovanských zemích se jedná pravděpodobně o odvozeninu jména Ivan.Pochází galského uvos - bylo nalezeno i welšském ywen, irském ēo a ve staro anglickém iw (všechno z toho. Adam (jméno) Mužské jméno Adam pochází z hebrejštiny, kde termín אדם Ádám znamená člověk. Není to v pravém slova smyslu vlastní jméno, naopak ve svém původním významu je to obecné označení pro člověka. Toto slovo je příbuzné se slovem אדמה adamá znamenajícím země, půda. 62. 5 591 Josef nebo Jozef (hebrejsky יוֹסֵף ‎) je mužské jméno, jež má tento význam: Ať přidá. Nejstarší biblická zmínka o Josefovi se týká Josefa, syna patriarchy Jákoba a jeho ženy Ráchel, jenž se stal praotcem dvou izraelských kmenů, konkrétně kmene Manases a kmene Efraim.V Bibli jsou však zmínky o mnoha dalších mužích téhož jména a existuje i několik.

Jméno nosí i německý spisovatel Joachim Seyppel. Za zmínku stojí i český film Oldřicha Liého z roku 1974, který jméno Jáchym nesl ve svém názvu, šlo o komedii Jáchyme, hoď ho do stroje. Původ a význam jména. Mužské křestní jméno Jáchym je hebrejského původu Jméno Matěj bývá často spojováno s nešikovností, význam jména je však mnohem prozaičtější. Dle významu svého jména je Matěj doslova darem od Boha a není tedy důležité, kolik šikovnosti mu Bůh nadělil. Odvozeniny a varianty. Mužské křestní jméno Matěj nemá v češtině ženský protějšek severské mužské jméno: Iberka Pristroj na lodi mastná hornina Obilnina italský aperitiv Pečo mir plašť be slitina chromu a niklu slovensky ucenec pre Š.

Křížovka on line

Slovenský kalendář jmen Slovensk

Slovenské domácké mužské jméno - nápověda do křížovky

Mužské jméno; náš asistent produkce; samojský politik; jezdecká překážka; slovensky těsné; ředitel kůru v Tuchoměřicích (v 18. století); klávesa na počítači. - 45 skÉ jmÉno letadla ruskÝ prezident oraniŠtě ŘÍdce domÁcky amÁlie slovensky jinam stŘednÁ Úspěch plÁŠtěnka volÁnÍ hnÍzdÍcÍ slepice ŽenskÉ jmÉno nerost tÝkajÍcÍ se snÁŠky sem nÁŘeČně ŘÍdce estonec ŘeŽe seknouti domÁcky perla pŘÍpravek na mytÍ nÁdobÍ výrazy pro výplňku vodorovně : 2: aČ. Příklady použití pro Matthew v českém jazyce. Tyto věty pochází z externích zdrojů a nemusí být správné. Společnost bab.la nenese za tento obsah žádnou odpovědnostl. English The artist Matthew Barney, in his film opus called the The Cremaster Cycle. Tím byl filmový cyklus Kremaster umělce Matthewa Barneyho muŽskÉ jmÉno slovensky cíl útokij v kopanÉ pletenec vlasÖ obdÉlanÝ pozemek 4. díl tajenky 5. díl rozleh- lost v0nÈ iniciÅly buditele mozn republi- kÁnskÅ armada vrh (z astarale) setina dolaru prÅvc wlihlÉ rybky citoslovce podiveni zasyceni kyano- typie souhlas bÁsnickÁ stopa rosol kÓd yeme

Baltazar - Modrý koník

Význam jména Jaromír Mužské křestní jméno Jaromír má slovanský původ. Jméno má velmi hlubokou historii, která sahá až ke staročeskému slovu jaryj s významem bujný, také silný nebo prudký. Druhá část jména mír se překládá jako mírný nebo mírnící LÁZEŇSKÝ POHÁREK 6. 6. 2020 Co mají společného? 1. NESOUMĚRNÁ STŘÍDAVÁ POLOŘETĚZOVKA SE SKRYTÝM HESLEM VODOROVNĚ: A. Řecké písmeno; mužské jméno Význam jména Benjamín Benjamín (podle kalendáře s dlouhým í, ale častěji Benjamin) je mužské jméno hebrejského původu: Vzniklo z hebrejského ben-já-mín, což v překladu znamená Nejmladší milovaný syn (doslova syn pravice)

Ondřej - Wikipedi

slovensky alois v křížovkářském slovníku krizovky-slovnik

smetiště záhrobí protá démant frakce ropy míčová hra strana v účetní knize sopečný tuf doutnák vulkány mužské jméno romantika kočička skvostný hagar Slovník se může rozšiřovat díky Vám, pomáhejte Igor je mužské jméno skandinávského původu. Jedná se o poruštěné jméno Ivar. Vzniklo ze staroislandského jazyka Ingwarr. Vykládá se jako hlídající, bůh plodnosti. Zdrobněliny jména Igor Igy, Igi, Igoš, Igorek Varianty jména Igor * Slovensky, polsky, rusky, srbocharvátsky, italsky, španělsky, francouzsky.

Svatopluk - Modrý koník

2 - Činiti bolest; slovensky tyto. 3 - Názvy knih; kód libyjského dináru. 4 - Sol v kapalném médiu; severské mužské jméno. 5 - Odrůda brukve řepky; Klub angažovaných nestraníků. 6 - Sdružení samostatných podniků; domácky Eliška. 7 - Oválná křivka; zahrada s ovocnými stromy 'prugna' přeloženo ve vícejazyčném online slovníku. Překlady z češtiny do angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny, ruštiny.

slovensky třsky - křížovkářský slovník online - vyluštíme

křížovka 22012019. Na armádní přehlídce. To je ale krásný stroj. Také bych rád měl tank! Tak proč si nějaký nepořídíš? Protože stojí několik milionů! Kde bych vzal tolik peněz?Můžeš si vzít půjčku. Jasně, ale z čeho jí budu splácet? Přijdou na mě exekutoři a co si počnu pak. Mužské jméno Petr je jedno z nejčastějších chlapeckých jmen v České republice. Jeho popularita pomalu upadá. Ženskou variantou jména je Petra. Původ a význam. Mužské křestní jméno Petr je řeckého původu. Jméno pochází z řeckého Petros, které v ženském tvaru znamená kámen nebo skála staroČeskÉ muŽskÉ jmÉno. vlhce teplÁ. slovensky 100 m2 křížovkářský.

Stav křížovky je pravidelně ukládán. Pokud tedy tuto stránku zavřete a navštívíte jí později, můžete pokračovat v luštění tam, kde jste skončili Mužské jméno Slavomír není v České republice příliš rozšířené. Více se používá jméno Miroslav. Ženskou variantou jména je Slavomíra. Původ a význam. Slavomír je mužské jméno se slovanskými kořeny. Jméno je možno rozložit na dvě slova - slavný a mír. Význam jména je muž slavící mír nebo také. Kdy má Viktor svátek? Co znamená jméno Viktor? Kdy má jmeniny Viktor? Význam a původ jména Viktor. Kdy slaví svátek Viktor? Viktor je mužské křestní jméno, které vzniklo z latinského victor, neboli vítěz. Varianty Viktorián a Viktorian jsou původem odvozená přídavná jména, a proto se vykládají jako vítězův. Ženský protějšek je Viktorie.Domácí podoby.

Alan - nápověda do křížovk

 1. Ženská obdoba jména: Ivana. Původ a význam jména Ivan. Mužské křestní jméno Ivan má hebrejský původ. Jedná se o chorvatskou variantu jména Jan. Obě jména pochází z hebrejského jména Jochanán (יוחנן) s významem Hospodin je milostivý. Jméno Ivan se šířilo z latiny jako Joannés v době raného křesťanství
 2. Martin je mužské křestní jméno, které má svátek (jmeniny) 11. listopadu. Jde o velmi rozšířené mužské křestní jméno a zrovna tak jeho ženská alternativa Martina je velmi populární. Obě jména mají shodný původ a jsou odvozena od Marta, řeckého boha války
 3. Dobroslav je mužské jméno, jehož význam je obvykle uváděn jako oslavující svými činy dobro. Jméno je rozšířené především u jižních a východních Slovanů, v Česku je častější jeho domácí varianta..
 4. Wikipedia v češtině říká. Jaroslav je mužské jméno. Podle českého občanského kalendáře má svátek 27. dubna. Jedná se o jméno staroslovanského původu, odvozené ze slova jaryj, jehož význam je jednak vznětlivý, jednak silný, mocný, vládnoucí, nebo se i chybně vykládá jako ten, kdo slaví jaro.Smyslem obdobné je jméno Roderik
 5. Druhý díl knihy křížovek s humornými příspěvky podle abecedy už je na světě. 224 stran křížovek všeho druhu, od každého písmene několik zajímavostí proložené úsměvným povídáním, vtipy, citáty a bonmoty a slovní hříčky od známého knihkupce Vráti Ebra

alois slovensky v křížovkářském slovníku - křížovkářský

H - Přírodní zajímavost u Františkových Lázní; písmeno řecké abecedy; mužské jméno (31. 3.). I - Kdo vaří ; vojenská jednotka ; slovensky tříska . J - Opotřebován (o stroji) ; rozšířený jícen u ptáků ; izolační lepenka Stav křížovky je pravidelně ukládán. Pokud tedy tuto stránku zavřete a navštívíte jí později, můžete pokračovat v luštění tam, kde jste skončili. Rozluštěná křížovka je ukládána po dobu 7 dnů. Křížovka byla vyexportována z programu CwdStudio, programu automatickou pro tvorbu křížovek a osmisměrek Původ jména Bartoloměj. Původ příjmení; Původ jmen; Bartoloměj; Bartoloměj je mužské biblické jméno aramejského původu. Další variantou jména je Bartolomej. Vzniklo z bar Talmai a vykládá se jako syn Talmajův, syn zbrázděného, oráč, někdy také jako bojovný syn. Bartoloměj v jiných jazycích Slovensky.

severské mužské jméno v křížovkářském slovníku krizovky

Změna procentního zastoupení tohoto jména mezi žijícími muži v ČR (tj. procentní změna se započítáním celkového úbytku mužů v ČR za sledované tři roky 1999-2002) je −1,2%.V roce 2006se podle údajů ČSÚjednalo o 30. nejčastější mužské jméno u novorozenců Cizojazyčné ekvivalent jmÉno prozaika herr-manna ŠpatnĚ hrÁt (slangově) ukazovacÍ zÁjmeno vÝchodnÍ slovan vytÁhnout z pochvy pŘÍŽivnÍk (řidčeji) prosinec (angl. zkr.) jedno-barevnÝ muslimskÉ muŽskÉ jmÉno anglickÝ Šlechtic literÁrnÍ tvŮrce losovÁnÍ haitskÁ vÍra v duchy z 1. dÍl tajenky skrÝvat malÉ neČistoty ČÁsti nÁdob cyniČnost. Vodorovně: Svisle: 1. Bahenní pták: 1. Hromadně: 6. Mužské jméno: 2. Losí kůže: 11. Zahýbat: 3. 1. díl tajenky: 12. Závodní družstvo: 4. Biograf Nejstarší dosud známý chrám řecké bohyně Pallas Athény ze 7. st. př. n. l. objevili řečtí archeologové při vykopávkách na ostrově Paros v Egejském moři

Video: slovensky tříska na 4 - křížovkářský slovník onlin

Creative Mind - Křížovky On-line, Off-line

Ivo - Wikipedi

 1. Marius je mužské křestní jméno latinského původu - vykládá se jako pocházející z rodu Mariů . Podle církevního kalendáře má svátek 19. ledna coby Marius, Marta a jejich synové
 2. Vodorovně: Svisle: 1. Hrát fotbal: 1. Revolver: 6. Tahoun: 2. Omamné látky: 10. Hromadný odchod: 3. 1. díl tajenky: 16. Okupant (zastarale) 4. Přechodný stav.
 3. České jméno, které se vyvinulo z domácké mužské podoby jména Václav, znamenalo by více slavný.Druhý možný způsob vzniku je vytvoření jména jako ženská podoba k mužskému jménu Vendelín, jméno by znamenalo Slovánek.Domácké podoby: Vendulka, Vendulinka, Venduš, Venduše, Venduška, Vendulína, Vendulice, Vendulák, Vendy ap. Cizojazyčné ekvivalenty: slovensky.
 4. čeština: ·(v obecném jazyce) muž To je ale krásný mužský!··chla
 5. Kašpar (varianta je Kaspar nebo Jasper) je mužské jméno aramejského nebo perského původu. Vykládá se jako nosič, strážce pokladů, pokladník v perštině. Podle českého kalendáře má svátek 6. ledna (na Tři krále). V moderních jazycích má jméno řadu podob např

Adam (jméno) - Wikipedi

 1. Abelard je mužské křestní jméno francouzského původu. Toto jméno pochází buď z provensálského slova abelha, což znamená včelař, nebo je odvozeno od německého pojmu Abalhard s významem vznešená moc, síla. Podle maďarského kalendáře má svátek 21. dubna. Obsah. 1 Domácké podoby; 2 Abelard v jiných jazycíc
 2. muŽskÉ jmÉno spz svitav spz prahy- douŠky investiÖní fond (zkratka) predloŽka slovensky jestliŽe starÁ solmizaÖní slabika 2. díl tajenky znaÖka italskÝch aut oset. snËmovna lidu (zkratka) oslí citoslovce pomúcka: acu
 3. O. K. N. křížovka k vytisknutí: Doba středoasyrská (1390-1080 př. n. l.) je název pro období sjednocení Asýrie a pokusy o podmanění Babylónie. Po přechodném úpadku v 11. století se v období 930-605 př. n. l. (tzv. doba novoasyrská) z Asýrie stává nejmocnější ( viz tajenka) Předního východu

Josef - Wikipedi

 1. Alois je mužské jméno, které se vyvinulo buďto přímo, nebo arabskou cestou z francouzských jmen Lois či Lowis (další česká proměna těchto jmen, ovšem považovaná za samostatné jméno, je Ludvík).Pravděpodobně vzniklo ze starofrancouzského spojení á Lois, což znamená Ludvíkův syn nebo přívrženec.Význam se udává stejný jako u Ludvíka: slavný bojovník.
 2. Význam jména Jakub Mužské křestní jméno Jakub pochází z hebrejštiny. Vzniklo z hebrejského jména Jahagóbh (Jákob), které se vykládá jako ten, kdo se drží za patu, přeneseně také druhorozený. Zdrobněliny jména Jakub Kuba, Kubík, Kubíček, Jakoubek, Kubíno Varianty jména Jakub * Slovensky, polsky: ''Jakub'
 3. Slovenský kalendář jmen: 01.05. Sviat. práce: Slovenský kalendář jmen: 02.05. Žigmund: Slovenský kalendář jmen: 03.05. Galina: Slovenský kalendář jme

Jméno Jáchym a jeho význam Svátky Centrum

Jakub je mužské krstné meno. Pôvodne hebrejské meno Jakagóbh znamená držiaci sa za pätu, druhorodený. Meniny na Slovensku má 25. júla. Štatistika. Rok: poradie medzi novorodencami: 1994: 2. 2007: 2. Meno Jakub bolo v roku 2019 najviac používaným menom pre novonarodených chlapcov, bolo použité 1229 krát.. Bonifác má v ČR i na Slovensku jmeniny 14. května. Bonifác je mužské křestní jméno latinského původu. Překládá se jako člověk dobrého osudu nebo také člověk dobrého původu . . Velice významově podobné je i jméno Felix nebo česká obdoba Dobromír či Dobromil.. Bonifác je výhradně mužské jméno, nemá ženský protějšek

vzor: pekný cudzí číslo: jednotné: množné: jednotné: množné: jednotné: množné: Nominatív: pekný/pekná/pekné: pekní/pekné: cudzí/cudzia/cudzi Jméno Dobromíra je více používáno ve slovanském světě. Dobroslav Ženský protějšek je Dobroslava, domácká podoba může být Dobeš.Jméno se vykládá jako slavný dobrem, dobrotivý. Významově příbuzná jsou jména Dobromil a Dobromír, za řeckou variantu jména je považován Agaton

B - Zušlechtěná železa; slovensky daně. C - Mládě krávy; nekovový prvek (zn. Se). D - Mužské jméno německého původu; oje; značka kilometru. E - TAJENKA. F - Německá předložka (na); domácky Aneta; Klub angažovaných nestraníků. G - Ničit; pádová otázka Význam a původ jména Sebastian, jmeniny, oslava svátku, skloňování, domácí podoby jména, jméno v cizích jazycích a další informace. mužské křestní / rodné jméno varianty jména: Sebastián, Sebestián, Sebestian, Šebastián, Šebestiá Zkontrolujte 'mužské křestní jméno' překlady do němčina. Prohlédněte si příklady překladu mužské křestní jméno ve větách, poslouchejte výslovnost a učte se gramatiku